1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам матична сокет 1150, cpu i5 четврта генерација и рам 8Gb DDR3

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од CyberTm, 18 Јуни 2019.

 1. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
  Купувам половна матична плоча сокет 1150 (поевтина варијанта, може со H81 чипсет), процесор i5 четврта генерација и меморија DDR3 8Gb. Најбитно е да се 100% исправни и цена, може и комплет доколку има некој. Понуди тука или во пп
   
 2. CyberTm

  CyberTm
  Gaining Experience

  522
  131
  21 ноември 2009
  Машко
  Процесор и меморија се купени.
  Останува плоча сокет 1150 може со H81 чипсет
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,102
  3,021
  2 Септември 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...