1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам матична 1155

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од IcePick, 4 Февруари 2018.

Тагови:
 1. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  Како што гласи насловот барам матична lga1155, ќе се користи со i5 2400 значи некоја обична не ми треба за overclock.
  Предност имаат плочите со 4+ usb портови и hdmi приклучок.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Види што понуди ќе добиеш, па пиши ми ПП ако ништо не испадне
   
  На IcePick му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
 4. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
 5. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  Некој да каже кај би можело да има ваква плоча?
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Многу дефицитарно другар, овде не сум забележал некој да продава, освен еднаш една high end плоча.
   
 7. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  826
  746
  31 Мај 2011
  ASROCK H61M-VG3/VGS3 Bulk

  мада сет е и штиклава у рузвелтова се може да значи, оди таму и пробај си ја среќата
   
 8. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  Не работеа рам слотовите на плочата од сет.
   
  Последна промена: 21 Февруари 2018
 9. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  На оваа што ја продаваат не работеле слотовите?
   
 10. IcePick

  IcePick
  Gaining Experience

  307
  254
  19 ноември 2013
  Машко
  Се јавив ми рекоа да ја проверат плочата стоела неколку години, кога ја проверувале рам слотовите (или едниот само не ми текнува баш) рекоа дека не работат.
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Им кажа ли: „Па тргнете ја од продажба ретарди ниедни“?
   
  olikomerc, Draynor, bLaCk AnArChY и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,687
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  А зашто да им го каже болдираниот дел од реченицата?
   
  На Draynor му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,648
  9,324
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Да им каже само дека се ретардирани?
   
  goce03, smole, Draynor и на уште 1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. maci
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  257
Вчитување...

Сподели

Вчитување...