1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам мало SSD

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Cika, 7 Април 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,182
  8 Декември 2009
  Се решив за експериментација со FreeNas, па ми треба едно мало SSD, 30-60gb за оперативниот систем, по можност половно за што пониска цена.

  Понуди тука или по ПП.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Усб не ти е поарна варијанта? Јас држев пц неколку години да се бутира од усб.
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Cika

  Cika
  V.I.P

  2,520
  1,182
  8 Декември 2009
  Која верзија на freenas ја користеше за бутирање од усб? Читав дека zfs прави нонстоп read/write, а и многу споро ми се инсталира и бутира од усб, дури и од екстерен hdd.

  Знам дека ова е само во поновите верзии на freenas, од 9.3 нагоре или така нешто.
   
  Последна промена: 8 Април 2020
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,930
 2. mariomako
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  1,625
 3. HardCorec
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  771
 4. Psycore
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  586
 5. toshex
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  399
Вчитување...

Сподели

Вчитување...