Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам магнетрон за микробранова печка

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.565
3.527
Скопје
Nikola100 додаде нов оглас:

Купувам магнетрон за микробранова печка - Проценка

Купувам магнетрон за микробранова печка по можност ист модел - исправен нов , користен или расипан со целосни магнети за евентуална замена на скршен магнет во мојот магнетрон.
Погледнете го атачментот 129519

Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.565
3.527
Скопје
Уп.
Ај да не порачувам од Али. Поштарина скапа - споро пратките,,...Може со скршен магнет и тоа да стигне..
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.277
329
Не ти се исплати да бараш магнетрон, ако воопшто најдеш соодветен и доволно евтин.
Боље купи нова микробранова, од искуство.
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.565
3.527
Скопје
Не ти се исплати да бараш магнетрон, ако воопшто најдеш соодветен и доволно евтин.
Боље купи нова микробранова, од искуство.
Така и ќе направам - 4000ден има по продавнициве - другиот месец.
Туку се заинатив да ја поправам оваа - прво мислев диодата е пробиена (мерев со унимер ми покажуваше во обратна насока како да пропушта) - ја сменив - исто. И новата исто иначе покажа на унимер.
После ги извадив магнетронот - гледам едниот од двата магнети (обични кружни какви што најчесто позади во звучници има) , скршен на два дела . Гледав видеа -гледам ги заменуваат па барем да пробам така да го поправам или некој да не има евтино да купам - зошто да се фрли кога Се на неа останато е здраво.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.611
5.058
SK
На некој отпад да не има микробранови, или кај се носат расипаните... Иако кога ќе размислам, веројатно е чист хаос и ги лупаат во контењери заедно со ѓубрето од кујните (и кесите со искористена тоалетна хартија), итн. Мислам дека во Карпош 3 до Борис Трајковски салата, има/имаше отпад за техничко ѓубре.

Веројатно во некој од поголемите сервиси имаш најголеми шанси да најдеш нешто тргнато на страна за фрлање (Видео дата први ми идат на ум).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.659
Мислења
946.772
Членови
34.137
Огласи
2.006
Најнов член
Drakula
На врв Дно