1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Мacbook Pro 13 After 2015

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од sp1on, 7 Јуни 2019.

 1. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  Купувам MacBook Pro 13 2015+

  Фала


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. sp1on

  sp1on
  Gaining Experience

  152
  85
  25 ноември 2013
  Машко
  .up


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,143
  12,671
  23 Јануари 2008
  Манга
  mbp 2015 i5 2.7ghz 8gb ram 256gb pci-e ssd, retina display = 1200 eur
   
 4. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Stavi mu cena 1300 eur, bar da bide poskap od 2019 modelot
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,143
  12,671
  23 Јануари 2008
  Манга
  си држат цена, шо те чуди? плус не е ова тема за дискусија
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,354
  9,840
  23 oктомври 2012
  Машко
  Screenshot_20190612-081128_Chrome.jpg
   
  На gOJDO и Speedster им се допаѓа ова.
 7. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Последна промена: 12 Јуни 2019
  На gOJDO, Zippo, Speedster и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  563
  936
  16 Јануари 2016
  Машко
 9. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  286
  239
  21 Мај 2017
  Машко
  MacBook Pro 13" (2017) беше на акција за 70к лани(нов), не знам зашто се губите со цениве
  iStyle
   
  На TylerMkD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,079
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Намерно споредив со base моделот, на крај краева екстерн хард ќе си земеш за други глупости, и така донглиња ќе ти требаат.
   
  Goran., Tomislav96 и на esquimaux им се допаѓа ова.
 11. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  731
  784
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  MacBook Pro 13" (2017), i5, 128GB, Silver color, без знаци на користење и сеуште под гаранција, Expiration Date: October 23, 2019, Battery Cycle Count: 20


  1140eur, ако си заинтересиран пиши ми
   
  Последна промена: 12 Јуни 2019
  gOJDO, TylerMkD и на Speedster им се допаѓа ова.
 12. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  482
  429
  12 ноември 2013
  MacBook Pro 13" (2015), 128ГБ. Без знаци на користење, помалце од 20 цикулси батерија (ќе проверам ако треба), купен од iStyle. 50000
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  Gaining Experience

  923
  464
  5 Јуни 2007
  Машко
  Имав исти ваков, сега за сега пре би го избрал овој модел на лаптоп отколку поновите :) Лаптопов нуди комоција како ниеден друг понов модел.
   
  На Crazy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,024
  881
  4 Февруари 2014
  Машко
  Macbook Pro 13" quad core 2018 со 16gb RAM 256gb SSD и 80 циклуси - 100k
   
 15. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  165
  29 oктомври 2016
  Машко
  Во право си
   

Сподели

Вчитување...