• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Mac Os X 10.4.3 и 10.4.8

  • Ја почнал/а темата
  • #1

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,584
4,115
Ако ги има некој овие верзии,или двете или било која нека пише.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,584
4,115
Хаха,фала али не е пдлука туку потреба.Ја имам 10.4.7 и имам проблеми со неа,така да ми требаат овие 2 верзии за двата компјутера.Иначе ОС-от како ос е ОДЛИЧЕН,што да кажам освен се најдобро.
 

miStErioz

Intern
18 април 2007
93
4
zoki.lugola.net
Само ме интересира нели MacOsX си прави надградби онлјан? :)
Што ќе ти е нова верзија ако легално го имаш купено Оперативниот Систем значи со тоа те следува и легална надградба на истиот. Веќе има и 10.4.9 и за тоа е достапна надградба на страницата на Apple. Тоа нели се додека сите постапки ти се извршени по легален пат :)
Поздрав.
 

Clint

Intern
27 јуни 2007
6
0
Што стана со купувањето на MAC OS X ? И јас сум заинтересиран и тоа по можност за 10.4.8 или 9. Имам нешто софтвер ако е некој заинтересиран.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,855
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно