1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kupuvam Low profile graficka

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Mario.Bog, 3 Декември 2019 во 15:24.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  436
  15 Декември 2013
  Машко
  Kupuvam Low profile graficka so performansi od gtx1030/gtx750 pa se do 1050ti. Moze i amd rx550/rx560 iako se retki, a moze i nesto postaro so performansi priblizni na 1030/750. Ponudi vo PP
   
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  436
  15 Декември 2013
  Машко
  Vo opcija vleguva i GT730/740 striktno 2gb gddr5
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,984
  4,690
  8 Април 2011
  Машко
  Пид low profile мислиш на single slot gpu или кратка а дуал слот? Јас имам кратка asus rtx 2060 fenix али мислам ти бараш нешто од послаб ранг.
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  869
  436
  15 Декември 2013
  Машко
  Na low profile mislam za graficka kako na slikava, bez razlika dali e singl ili dual slot, inace rtx 2060 mi e 3 pati poskapa od celiot build koj shto go pravam :D BG450GI_103195_800x800.jpg
   
  На gOJDO и dejan_str им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. AleksandarBR8
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,001
 2. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  416
 3. zipi123
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  395
 4. Winncoot
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  271
 5. zipi123
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  379
Вчитување...

Сподели

Вчитување...