1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Li-Ion или Li-Po батерија

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Vlatzki, 23 Јануари 2020.

 1. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,261
  300
  1 Мај 2008
  Здраво,

  Купувам Li-Ion или Li-Po батерија од 3.7 волти, како на сликата, со димензии:

  - максимална должина 46мм
  - максимална ширина 37мм
  - максимална висина 5мм

  Капацитетот на батеријата не е битен, битно е само да работи.

  [​IMG]

  По ebay и aliexpress барав, ама поштарината е многу скапа, веројатно поради тоа што батериите се специфична роба за транспорт. Во продавнициве низ Скопје не можев да најдам никаде...
   
 2. FiC DoGG

  FiC DoGG
  On your way to fame

  836
  807
  17 Април 2007
  Машко
  3D Artist
  Од стара нокиа некоја нема да ти заврши работа, такви лесно се наоѓаат кај нас барем?
   
 3. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,261
  300
  1 Мај 2008
  @FiC DoGG Тоа и мене ми препорачааа, ама треба прво да видам дали ќе работи полнењето/празнењето како што треба, па да побарам батерија што ќе одговара на максималните димензии....

  Ама најсигурна опција ми е таква батерија како на сликата, каква што и имаше фабрички во GPS уредот.
   
 4. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,184
  838
  1 Јуни 2016
  Имам од блутут слушалки ваква, ама во Неготино ми е :(
   
 5. Vlatzki

  Vlatzki
  Gaining Experience

  1,261
  300
  1 Мај 2008
  BUMP. Се уште барам ваква батерија. Во краен случај ако не се најде нова, тогаш може и половна...
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Да побараш во некоја мобилара бате? Нема шанси да немаат бар некоја стара, види во мегамобил.
   
 7. turbiny

  turbiny
  Gaining Experience

  183
  88
  20 Декември 2016
  Машко
  Nokia BL-5C

  Ако не најдеш пиши ќе побарам по другари сигурно останало некоја

  N56 via jailbroken Monarch
   
Слични теми
 1. petre.dimov
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  220
 2. igor_igor
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  615
 3. filipkir
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  1,629
 4. Astro
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  195
 5. olikomerc
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  362
Вчитување...

Сподели

Вчитување...