1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам LCD TV Монитор (Монитор со TV влезови)

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 27 Март 2018.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,344
  4,544
  18 Септември 2013
  Машко
  Ми треба TV Монитор, нешто ранк од околу 17тина инчи.

  Треба да има VGA + DVI влезови као за монитор, ама додатно и телевизиски RCA (жолто, бело, црвено), скарт, опционално Component/RGB (плаво, црвено, зелено), антенски итн.
   
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,344
  4,544
  18 Септември 2013
  Машко
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,344
  4,544
  18 Септември 2013
  Машко
  Bump, знам дека ретко има вакви старудии ама ете :)
   
 4. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,344
  4,544
  18 Септември 2013
  Машко
  Потсетник: Мал (околу 17тина инчи) ТВ/Монитор со многу влезови (vga, scart, rca composite, component, ... шо повеќе толку подобро).
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,344
  4,544
  18 Септември 2013
  Машко
  Се прифаќа и 19 и 22 инчи ама цената е голем фактор.
   

Сподели

Вчитување...