Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам ЛАПТОП

Статус
Затворена за нови мислења.

doperrr

Gaining Experience
27 февруари 2022
50
76
doperrr додаде нов оглас:

Купувам ЛАПТОП - Проценка

Барам лаптопче за lightwork како Office и гледање филмчиња, пожелно да биде DDR4 и да трае повеќе батеријата пошто ми треба за работа (околу 5-6 часа)
Понудете слободно во ПП :)
⭐ Не би одел со карго, имам куп негативни искуства, така да предност Скопје!

Видете го целиот оглас...
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.477
14.763
Купуваш половен лаптоп или бараш предлог за нов?
5-6 часа само нов, АМД и тоа одредени модели само.
 

Mercilesss

Gaining Experience
20 февруари 2023
319
259
Купуваш половен лаптоп или бараш предлог за нов?
5-6 часа само нов, АМД и тоа одредени модели само.
Супер задоволен од Ацеров. Го имам 2.5 години и батеријата си трае солидни 5-6 часа за офис работа или 3-4 гејминг.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.742
1.502
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte RTX 3080 Ti Vision - 12GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini / Logitech G305
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL G2724D
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Супер задоволен од Деллов. Го имам 2 години и батеријата си траеше 2ч офис работа, ја сменив со нова - сега имам батерија за 5-6ч гејминг преку Парсек.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.477
14.763
Супер задоволен од Ацеров. Го имам 2.5 години и батеријата си трае солидни 5-6 часа за офис работа или 3-4 гејминг.
Твојот е прилично нов, и да, има АМД Ryzen 5 процесор, со нормална батерија толку треба да држи.
Да беше Ryzen 5300U или 5600U ќе држеше уште повеќе
Мислењето е автоматски споено:

Супер задоволен од Деллов. Го имам 2 години и батеријата си траеше 2ч офис работа, ја сменив со нова - сега имам батерија за 5-6ч гејминг преку Парсек.
Каква батерија си ставил? Ме интересира, пошто ако имаш 8-ма генерација Интел, толку часови можеш само со PowerSave да извадиш, едвај
 

doperrr

Gaining Experience
27 февруари 2022
50
76
Вака дечки, купувам половен лаптоп, не на ново, така да што има да се понуди бујрум
П.С фала за помошта со батеријата, незнаев дека толку траат, сум немал досега, па може да се понуди и со БАТЕРИЈА ОД 3-4 часа
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.742
1.502
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte RTX 3080 Ti Vision - 12GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini / Logitech G305
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL G2724D
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Твојот е прилично нов, и да, има АМД Ryzen 5 процесор, со нормална батерија толку треба да држи.
Да беше Ryzen 5300U или 5600U ќе држеше уште повеќе
Мислењето е автоматски споено:


Каква батерија си ставил? Ме интересира, пошто ако имаш 8-ма генерација Интел, толку часови можеш само со PowerSave да извадиш, едвај

Оригинал батерија бато, не од кинеските.

Процесорот е и7 8-ма генерација. Играњето е преку Parsec (low latency Team Viewer), освен дота не играм ништо дирекнто на лаптопот, се иде преку парсек - не се ни загрева лаптопот, исто како филм да имаш пуштено..
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.477
14.763
Вака дечки, купувам половен лаптоп, не на ново, така да што има да се понуди бујрум
П.С фала за помошта со батеријата, незнаев дека толку траат, сум немал досега, па може да се понуди и со БАТЕРИЈА ОД 3-4 часа
А буџетот колку ти е? Половен лаптоп тоест нетбук и половен ќе кошта прилично, а можеби и блиску до нов лаптоп од 20-тина иљади денари со на пример.
Еве ти ново, ефтино, со гаранција, што ќе трпи 5-6 саати без проблем:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.285
Мислења
977.826
Членови
35.577
Најнов член
OLIVER STANKOVSKI
На врв Дно