• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам лаптоп за почетен Python

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
224
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Потребен ми е лаптоп на кој ќе може да се работи почетен Python и станува збор за 9 годишно дете. Буџет имаме 8.000 до 9.000 денари, ако е возможно би сакале да го купиме денеска.
 

Nikola G

Gaining Experience
18 септември 2017
99
108
Dell inspiron 15

Intel core i3 5005, 8gb, 500 ili 1000gb
Treba da proveram

Koristen kako tret laptop. Mnogu socuvan

8500 denari
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
224
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
M.2 JP600-256GB, SSD Samsung 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Audio
Realtek Digital Audio
Monitor
2x AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Dell inspiron 15

Intel core i3 5005, 8gb, 500 ili 1000gb
Treba da proveram

Koristen kako tret laptop. Mnogu socuvan

8500 denari
каде живееш и дали може да дојдам денес или утре да го земам... сигурно ти е тестиран и све е во ред?
 
  • Уау
Реакции: Avid

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,708
Мислења
862,913
Членови
30,052
Најнов член
Tomtomtom
На врв Дно