Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам лаптоп околу 20к

Статус
Затворена за нови мислења.

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
I7 7600U се овие модели. 2кор/4тредс процесор. Малку многу пари за половен ништо посебно лаптоп. Не навлегувајки дека е Thinkpad серија и сигурно квалитетот на изработка е одличен.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
4.423
9.354
I7 7600U се овие модели. 2кор/4тредс процесор. Малку многу пари за половен ништо посебно лаптоп. Не навлегувајки дека е Thinkpad серија и сигурно квалитетот на изработка е одличен.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
И најгрд изглед на лаптоп.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.661
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Изработката на Thinkpad е далеку од ништо посебна и не би го споредувал со entry level лаптопи какви што евентуално може да се купат за 20 и неколку иљадарки како нови. Thinkpad-от нов бил 60+к денари. Сигурно ќе ги надживее иако е половен.
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje
Mario Markovski додаде нов оглас:

Купувам лаптоп околу 20к - ПроценкаВидете го целиот оглас...
Ти врши работа Dell Vostro 3580 i3-8145U 8GB/256GB? Купен од Анхоч пред отрпилика три години, во mint состојба (оригинален полнач, кутија)
Незначително коритен, (поред два декстопа и уште два други notebook-а).
 

marv

Unbeatable
5 октомври 2007
5.082
4.620
Изработката на Thinkpad е далеку од ништо посебна и не би го споредувал со entry level лаптопи какви што евентуално може да се купат за 20 и неколку иљадарки како нови. Thinkpad-от нов бил 60+к денари. Сигурно ќе ги надживее иако е половен.
Баш го пофалив за изработката, де прочитај пак. Како систем реков е слаб за денешни услови, а и се согласувам со @TylerMkD дека е ружничок. Ама ајде тоа веќе ствар на вкус.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
497
996
Пред скоро време продадов lenovo legion со i7 6700hq и 1060 6гб GPU, мислам дека можеш да најдеш нешто во овој рејнџ,
Мој предлог, доколку е само за гледање видеа и office онда боље земи си нешто ново за тие пари.
 

Mario Markovski

Gaining Experience
29 ноември 2018
76
98

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.415
13.314
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
А овој? Има појак процесор, другото не го истражував многу, освен што видов е помал (полесен?) и нема нумеричка тастатура.
 

Mario Markovski

Gaining Experience
29 ноември 2018
76
98
А овој? Има појак процесор, другото не го истражував многу, освен што видов е помал (полесен?) и нема нумеричка тастатура.
Wow, фала ти многу го гледав пред неколу дена истов ама беше 24к на попуст го ставиле меѓувреме. Легенда си
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.415
13.314
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Wow, фала ти многу го гледав пред неколу дена истов ама беше 24к на попуст го ставиле меѓувреме. Легенда си

Ако го земеш, кажи дали има чешки симболи на тастатурата (на сликите нема).
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.415
13.314
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

despotovikj

On your way to fame
7 март 2014
1.240
679
Skopje
despotovikj's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X + AMD Ryzen Wraith Prism RGB
Motherboard
ASUS TUF GAMING ATX B550-PLUS
Storage
500GB Samsung 980 NVMe M.2 + ADATA LEGEND 710 512GB
PSU
CoolerMaster Elite V3 500W
RAM
x2 Kingston 8GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM FURY Beast RGB
Video card
GeForce® GTX 1660 SUPER™ OC 6G
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool CC560 Black
Mouse
ASUS ROG Strix Impact II Wireless
Keyboard
AOC GK500 Gaming Full RGB Mechanical Keyboard
Audio
AOC GH300 USB Gaming Headset
Monitor
AOC Gaming Monitor 24G2SAE 1080p/VA/165 Hz
OS
Windows 11 PRO
.
 
Последна промена:

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.415
13.314
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.517
5.796
Побарајте според кодот од Гјирафа во CZC.cz - rozumíme vám i elektronice и ќе добиете ПОточна информација, т.е. дека нема чешка тастатура.
ASUS 14 X415EA, Silver X415EA-EK857W Wireless | CZC.cz
Гугле транслејт преведуваше клавешница чески во киборд инглиш. Ваљда на телефон, на сајтот translate.google.com си работи коректно. Проблемот е ако имаш на пуштено превод на телефон не го гледаш (барем не е лесно) оригиналот :( Наравоучение - не верувај на гугл транслајте (sic!).

F*ck you autocucumber!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.492
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно