1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено Kupuvam laptop do 500e

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Pane24, 20 Јули 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ponudete nekoj dobar laptop so minimum 8gb ram ddr4 , i7ca cpu , baterija da drze najmalce 1:30cas , ekran 15.6 inci i da ima posebna grafika.
  Budzet max 500e.
   
 2. gordon freeman

  gordon freeman
  Gaining Experience

  113
  54
  1 Јули 2011
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 4. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,383
  861
  28 ноември 2015
  Машко
  Обаче черпи една чървена :)
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Posleden bump pred da se kupuva nov !
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,126
  12,630
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ќе о на дрва!
   
  omegaRED, StefAngel и на JunkieMKD им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Си дојду од на дрва , уште еден BUMP за чудово погоре !
  П.С прифаќам и поефтини со ддр3 , 17 инчи екрани , и5ки 4-5та генерација , и да имаат барем дедицирана графика. Батерија минимум 1 час.
   
 8. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  112
  81
  21 oктомври 2014
  Машко
 9. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 10. VerifiedUsers Overlay
  DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  892
  1,070
  9 Јуни 2011
  Машко
  Колку би вредел HP 450 G3 ?
  • i5 ( 4-та ген мислам, ќе проверам до после)
  • 8GB RAM
  • 2GB Dedicated Graphics (не ми текнува точниот модел)
  • 250 SSD Samsung EVO 850
  • без батерија (рикна пред 2 месеци, нова е околу 2300мкд, распрашано, никад одлучено да купам)
  • купен пред некои си 3 години од веќе затворената фирма ТНТ-ИТ (во ГТЦ имаа салон, без гаранција)
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,282
  3,391
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  9,491
  9,191
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нека ти е честито, и немој да копаш со него брат. :)
   
  На Pane24 и StefAngel им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. DrMTR
  Одговори:
  52
  Прегледи:
  5,666
 2. Pane24
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  411
 3. Pane24
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  394
 4. turbiny
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  398
 5. zipi123
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  411
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...