1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам куќиште до 1800 ден

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од StalkeR, 6 Јуни 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Продавнициве немаат ништо од буџет куќишта, па ако има некој нека понуди. До 1,800 денари, да не е оштетено.
  По можност да е со transparent side panel.
  Тука или пп.

  Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
   
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  983
  1,718
  20 Јануари 2015
  Машко
  Еве на ново буџет куќишта во тој ценовен ранг. По мене, нудат највеќе за парите.
  1.MODECOM OBERON PRO WHITE CASE 2,099 Ден.
  Доаѓа со два вентилатори инсталирани и transparent side panel.
  Незнам протокот на воздух дали е доволен ама за тие пари...
  2. MS CYCLOPS V 1.529 ден.
  Нема претходно исталирани вентилатори, transparent side panel, одличен проток на воздух, го имам и за тие пари мислам дека нема поарно.
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Да, знам за модеком одлично куќиште само што ке стасам мини плоча у него, ке биде ептен празно.
  Ако некој не понуди нешто интерсно ке одам со него секако...

  Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
   
 4. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,387
  2,242
  13 Јануари 2014
  Машко
  Еве ти уште една опција, само што е малку комплицирана. Ова го гледав јас за мене, ама имам ATX плоча што не ја собира овде.

  Куќиштево изгледа одлично, има машала проток на воздух, и доаѓа со CM Elite V3 напојување од 500W, кое само по себе чини 2,500 денари. Најди некој што сака такво напојување, и делете го ова по пола - тој 2,000 за напојувањето, ти исто толку за куќиштето, двајцата сте ќар :) Единствена забелешка е што страната е акрилик, а не стакло, ама за тие пари мислам дека и не наоѓаш стакло освен кај Oberon.

  CoolerMaster Case MasterBox Q300L+PSU 500W CM Elite V3 230V
   
  На sierra117 и StalkeR им се допаѓа ова.
 5. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  588
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  Lol ova so sharive od milence napred, da ti se odmili kompjuterot :)
  Obicno setec imaat 2 verzii of skoro sekoe kukjiste na CM, edno so PSU edno bez, vidi da ne ima takva verzija.

  Sent from my SM-G965F using Tapatalk
   
 6. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  217
  160
  18 Септември 2013
  Го имам ова куќиште и миленцата ги извадов за подобар проток на воздух, со магнет се.

  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,065
  5 Декември 2009
  Машко
  Фала за предлозите, сепак решив да останам со моменталното куќиште. Ако случајно донесат нешто на лагер за месец дена арно... Ако не, се мислев за Cm Q300 ката, најверојатно ке оди тоа понатаму. Треба да видам првен да стаса бирото за братот па ке бирам куќиште. :)

  Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. gamon
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  557
 2. masterwu
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  622
 3. Вајкинг
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  238
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  354
Вчитување...

Сподели

Вчитување...