• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено Купувам кукиште до 30к

  • Ја почнал/а темата Pulse
  • Време на почнување
Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,370
1,456
127.0.0.1
petrov.mk
Ми треба пц(кукиште) до 20к, со што повеќе сата слотови. (мин 4)
мин 8гб рам, и процесор мин 4 јадра (препорачливо 8).
Понуди овде или пп.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,370
1,456
127.0.0.1
petrov.mk
up.
8core cpu приоритет,
16 рам, мин 4 сата слотови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,976
Мислења
854,073
Членови
29,622
Најнов член
eyeris
На врв Дно