1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам користен ефтин лаптоп

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од it_boy, 26 Март 2020.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Понудете некој користен лаптоп до 11к ќе се користи за филмови и офис
   
 2. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  322
  204
  3 Февруари 2010
  Машко
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  имам понуда за Dell 3581 со следните спецификации со гаранција за 11.000 дали да го земам?

  15.6-inch HD (1366x768) Truelife LED-Backlit Display
  Intel Core i3-7020U (2.30GHz)
  RAM: 4GB 2666MHz DDR4
  1TB HDD

  Понатаму би му ставил 8гб рам и ссд
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Обично Inspiron-ите од 3ххх сериите имаат катастрофален ТН Глоси дисплеј. Ако можеш види го и провери дали има 2 слота за рам.
   
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  од друг град е за жал, на нет пишува дека има 2 слота
   
 6. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  204
  149
  18 Септември 2013
  Ако не ти се брза почекај да излези понуда со 1080п за филмој ќе биди подобро
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На Zeddomazed и it_boy им се допаѓа ова.
 7. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  не ми се брза а и можам понатаму буџетот да го зголемам
   
 8. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Неможам никако да одлучам?

  се мислам меѓу овие:

  1.Dell 3581 so preostanata 19 meseci garancija. Intel core i3 7ma gen ,Ram 4GB DDR4. Hard Disk HDD 1TB. -11k ponatamu ke treba daa stavam i 4gb ram i ssd i ke me kosta okolu 14-15k и можи да изгубам гаранција така заради апгрејд??
  2.Lenovo ThinkPad T430 Core i5 3320M,SSD Kingston A400 120GB ,8GB DDR3-1600L, 14" HD dislay-11k od Gojdo-супер е само дизајнов не ме бендисува ич
  3.леново хеликс 3702-Core i5(3-та ген.) Мемориа : 4 ГБ ССД-НЕМОЖИ надградба : ссд 180ГБ Екран: 12 инч тач -интересен дека тенок и лесен-150 евра

  Ќе се користи само за Google Sheets и за филмови за на тв
   
  На Pyropwnage му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,166
  3,523
  7 ноември 2014
  Машко
  Земи си од гојдо, барем проверен е...
   
  На dame_komita му/ѝ се допаѓа ова.
 10. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Ми излезе и опција да земам
  LENOVO IDEAPAD 320 / 80XL со I5 7ма генерација i 4gb рам i 500 гб хард диск и графичка нвидиа 2 гб за 13к ама ме плаши тоа што нема гаранција 2 год користен
   
 11. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Dell 3581 so preostanata 19 meseci garancija. Intel core i3 7ma gen ,Ram 4GB DDR4. Hard Disk HDD 1TB. -11k
  LENOVO IDEAPAD 320 / 80XL со I5 7ма генерација i 4gb рам i 500 гб хард диск и графичка нвидиа 2 гб за 13к ама ме плаши тоа што нема гаранција 2 год користен

  Неможам да одлучам кој првиот е со гаранција и користен 4 месеци а вториот 2 години ама е појак во спецификации
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,469
  7,456
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  За таа цена не би бркал спецификации, дисплејот е поважен ако викаш дека е за офис/филмови. Леновото мислам дека е со 1 слот за рам имам мењано во скоро време (ако е тој тој), Dell-от според мене има катастрофа дисплеи во таа серија.

  Каков екран има леновото?
   
 13. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  ист мислам искрено дисплејот не ми менва улога а леновото чуден мие дека вика не е сервисиран а 500 гб хдд има и 4гб рам а на нет пишиува дека оди со 1 тб и 8гб рам ,а делот имам опција да го видам во живо а леновото по карго ќе треба
   
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  Земен Dell-от за брзо м2 ссд ставам и 4-8 гб рам +
   
 15. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  472
  386
  9 Јули 2018
  Машко
  иначе екранот е full hd
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...