Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

КУПУВАМ - КОМБО Cpu+GPU

Статус
Затворена за нови мислења.

XGeorge27

Gaining Experience
13 декември 2018
87
75
www.youtube.com
XGeorge27 додаде нов оглас:

КУПУВАМ - КОМБО Cpu+GPU - Проценка

Купувам подобар процесор и графичка за Гејминг на следниот сокет -

FCLGA1150 - Претходен CPU - Intel® Pentium® Processor G3260

Колку толку PUBG , CS да ја тера

Инфо 077/409/939

Видете го целиот оглас...
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
980
Имам баџет GPU од следниве модели со следниве цени
RX 470 8gb Sapphire Nitro Plus - 2500den
RX 570 8gb Sapphire Nitro Plus - 3000den
RX 580 4gb XFX - 3000den
RX 580 8gb Sapphire Nitro Plus Special Edition - 4000den
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.352
Членови
35.398
Најнов член
MartinG
На врв Дно