Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам климатизер

klima fan

Gaining Experience
14 јуни 2021
293
138

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3.840
5.816
Skopje
Aко барате евтин модел тогаш овој

Што е бенефитот во однос на оваа? Имам парно, така да само ладењето ме интересира.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
893
481
Скопје Аеродром
Користена не би ти препорачал иако можеш да прашаш, овде KONTAKT 2000 · Boris Trajkovski 7, Skopje 1000, Nordmazedonien Контакт 2000

Многу одамна земав од нив клима, ладеше сигурно 5-6 години за 100 евра заедно со монтажа.
Може цените сега се сменети или како ќе се договориш со нив.
Исто така продаваат и нови клими.
 

klima fan

Gaining Experience
14 јуни 2021
293
138
Што е бенефитот во однос на оваа? Имам парно, така да само ладењето ме интересира.

Мислев дека барате клима уред и за греење и ладење затоа ви ја препорачав таа како Најевтина опција инаку моделот на Vivax AEFIs е одлична опција со GMCC Toshiba Compressor

 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3.240
832
ако ти е само за ладење,земи ја најефтината 2,5кв,бидејќи ќе ти заврши работа
па и за греење 12м2 се ништо...секоја би завршила работа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно