Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам Kingston HyperX Predator RGB 3200Hz 2x8GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје
Kingston 8GB 3600MHz DDR4 CL17 DIMM XMP HyperX Predator RGB.
Во Сетек иако стојат на залиха, кога сакав да ги купам ми рекоа дека им се во гејмерските конфигурации што се изложени во салон, што работат 2 години во просек 10 часа на ден. Кога побарав дополнителен попуст ми рекоа дека не може повеќе од тој од 20% што е веќе даден со fake promo-во.
 

outsider

Practice makes perfect
14 јуни 2019
702
1.353
Битола
www.instagram.com
Kingston 8GB 3600MHz DDR4 CL17 DIMM XMP HyperX Predator RGB.
Во Сетек иако стојат на залиха, кога сакав да ги купам ми рекоа дека им се во гејмерските конфигурации што се изложени во салон, што работат 2 години во просек 10 часа на ден. Кога побарав дополнителен попуст ми рекоа дека не може повеќе од тој од 20% што е веќе даден со fake promo-во.
Не е ова против законски да рекламираат нов производ а да го продаваат користен?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.379
14.573
Не е ова против законски да рекламираат нов производ а да го продаваат користен?
Противзаконски е. Сега треба да им влезе контрола и да им направи попис. Кога ќе видат дека има кусок на залиха без документација за истото, ќе добијат преставка за прекршок.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.972
Членови
35.347
Огласи
2.934
Најнов член
petkovskamilena
На врв Дно