1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Kingston Hyper X Genesis/Blue 8GB DDR3

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Steff_Maja, 16 Јануари 2019.

 1. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Барам 2 плочки од по 8GB од наведениот рам.
  Може да биде Genesis или Blue модел.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,127
  12,632
  23 Јануари 2008
  Манга
  hyperx savage 2x8gb ddr3-1600 cl9 pod garancija brka li rabota?
   
 3. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Која цена ги даваш ?

  Треба да комплетирам со моите Genesis, би требало да стартува.
   
 4. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Бидејќи не завршивме работа со Gojdo, огласот останува активен.
   
  На Prophet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,036
  1,643
  30 Мај 2010
  Ииии завршивме со @gOJDO .

  Клуч, купено.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bokiscout
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  822
 2. Steam.
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  402
 3. Steam.
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  443
Вчитување...

Сподели

Вчитување...