Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купено Купувам Iphone што поддржува face ID ( X, XR, XS, XS Max, 11 .. )

Статус
Затворена за нови мислења.

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Барам понуда за некој Iphone од листава: iPhone and iPad models that support Face ID

Го земам за проект, така да не ми е битно грепка , 2, 3, колку и да е користен/поправан.

Бидејќи нема да го користам за секојдневни обврски, поевтините имаат преднос.

Влатко
 

cyberbaze

Gaining Experience
20 јуни 2009
291
250
би сакал да споделиш на каков проект ќе работиш?

по изборот можам да заклучам дека ќе го користиш сензорот за длабочина, ме интересира што, поконкретно :)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
@Torte Mobile фала на понуда

@cyberbaze , точно, работам на проекти во UE последниве 8-9 години . За моменталниов специфично имам карактери со blendshape, и ми треба зборување/гримаси емоции со карактерот. Порано работевме рачно во maya/blender, сега пренасочуваме на работа со актери, и риал -тајм снимање говор/ фејс анимација на карактери
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.088
Мислења
955.117
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно