1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Iphone 6s

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од worker_x, 22 Јули 2018.

Тагови:
 1. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  366
  363
  17 Март 2010
  Машко
  Не сум многу по Епл производиве но братчето запнал за Ајфон 6с, да можел Фортнајт да инсталира. Е сега, предност имаат добро зачувани телефони, со оригинални делови на него(да не е ставан кинески екран), батеријата да не е тоталка, и да има минимум 32GB ROM ( да, постои 32gb варијанта).

  Понуди путем ПП. Фала :D
   
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  734
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ако си за 6ѕ зачуван максимално, силвер, со преостаната гаранција од Т-Моб, 64гб, пиши ПП
   
 3. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  366
  363
  17 Март 2010
  Машко
  Може клуч, пошо сега бараме iPhone 7. :D
   
Слични теми
 1. Ana.Jones
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  2,380
 2. Motherboard
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  414
 3. worker_x
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  467
Вчитување...

Сподели

Вчитување...