1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам игри за PS3

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од damil, 23 Септември 2019.

 1. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  828
  2 Јануари 2015
  Машко
  Ако има некој игри за Playstation 3 нека пише, не е чипуван и чита само оригинали.

  Пошто немам појма околу PS не е лошо и некој совет далии каде да се чипува или да се тера само со оригинали.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,303
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
  Пиши повеќе детали за PS3ката за да знаеме дали може да се хакне (софтверски) па да си грмиш игрици од HDD.
  (Најпаметно ти е да ја сликнеш налепницата што ја има под него)
   
 3. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  765
  389
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Искочи ли конечно некој јузер-френдли крак за Супер Слимот од 12GB? Уште ли не го распарталија?
   
 4. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  370
  184
  15 ноември 2007
  Машко
  Ја имам Borderlands 2 неотпакувана, ако играш нешто такво пиши.
   
 5. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  828
  2 Јануари 2015
  Машко
  Заборавив да напоменам дека е за внуците, кои се во основни, па нешто како ГТА или Мото ГП, фифа....
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,710
  14,466
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Imam doma 2 ili 3 igri, ke ti pisam utre koi.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,318
  2,567
  19 Јули 2013
  Сите пс3 можат да се модуваат или како и да се вика тоа сега, за да пуштаат симнати игри. Дури и на последниот фирмвер што го извадија пред некоја недела.
   
Слични теми
 1. TylerMkD
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  698
 2. toshex
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  746
 3. Lazarko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  375
 4. Triology
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  278
 5. vladimir171
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  221
Вчитување...

Сподели

Вчитување...