1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам i9-9900k / RTX 2080

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Ulrezaj, 4 Август 2019.

 1. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
  Ги купувам горе наведените компоненти. Мора да подлежат на гаранција.

  Понуди преку приватна порака.
   
 2. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
  Процесорот е нарачан.

  Останува ако некој има да понуди RTX 2080 а може во предвид да земам и 1080ti.
   
 3. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
  Процесорот е купен, останува графиката.

  Преферирам RTX 2080ка или некој ако купил 2070 Super и поради некоја причина ја продава :)
   
 4. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
 5. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  759
  698
  27 Април 2010
  Машко
  Ако бараш нешто вакво еве да ти помогнам линк подоле.Иначе не верувам дека некој од форумов ќе ти даде тука графичка на гага цена или 50% пониска од продавница.....не ме сваќај погрешно...

  Види ова дали ќе ти фати око сигурно ја купил не му се свиѓа и ја дава за добра цена според тоа retail во анхоч колку е...

  GeForce RTX 2070

  Истава е 32 иладји во анхоч
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,097
  8,395
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Не му се свиѓа????

  Крадена е, врие крадена роба на форумов.
   
 7. Ulrezaj

  Ulrezaj
  Gaining Experience

  325
  411
  20 Јуни 2012
  Машко
  Браво друже, како ме процена... дури и јас не бев свесен дека сакам гага графика или 50% пониска од продавница :)

  Постот е дека купувам, ниту наведов до колку пари барам, ниту дека сакам со 50% пониска цена од проданица... констатацииве не ти се на место ама океј, штом сметаш дека сум таков ( а не ме познаваш лично ) можеш да си мислиш како ти одговара тебе.

  Во однос на линкот од графиката.. веројатно прочита дека барам 2070 Super, има голема разлика во перформанси. Кога барам нешто, знам точно што барам :)
   
  igor_igor, gOJDO и на toplel им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,097
  8,395
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Сега приметив што сум напишал :D
  Не мислев на крадена роба на форумов туку на огласников, на Пазар3.

  Има бајаги крадена роба што некој преку некој трет може да ја продаде за ниска цена.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,012
  12,377
  23 Јануари 2008
  Манга
  Како е крадена и од каде? За другар прашувам.
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,097
  8,395
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Деловна тајна е тоа :oh::oh::oh:
   
 11. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  563
  937
  16 Јануари 2016
  Машко
  Кога ја крадел им ја украл и гаранцијата па и фискална си издал успут...
   
Слични теми
 1. Motherboard
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  361
 2. gOJDO
  Одговори:
  35
  Прегледи:
  2,919
 3. gOJDO

  Продадено Процесор Core i9 9900K

  gOJDO, 24 Мај 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  2,118
 4. Sephiroth
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,123
Вчитување...

Сподели

Вчитување...