1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено Купувам i5 трета или втора генерација

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од edin.ademovic, 25 Јануари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
  Здраво!

  Сакам да купам i5-ка која што или Ivy или Sandy bridge. Уште подобро ако имате уште една плочка од 4GB DIMM DDR3 1.5V рам да ми дадете цена во пакет. Ми треба само како мал привремен буст поради тоа што сега сум на Celeron g2030.
  Чипсетот ми е h61m.

  Поздрав!
   
 2. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  499
  282
  16 Февруари 2014
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...