1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам HP Принтер Адаптер

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од toshex, 26 Февруари 2020.

 1. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,325
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Ми треба ваков HP принтер адаптер, ако му се наоѓа некому. Пишете во ПП:

  [​IMG][​IMG]
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  За кој поточно HP принтер се работи?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Кошто гледам на сликата првиот пин е волти, вториот минус, третиот не е за ништо (NC). Со малце труд можеш сам да направиш 500mA на 22 волти се 11W.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Конекторот е карактеристичен, или директно внатре да го приклучи.
   
 5. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,325
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Некој HP Deskjet у канцеларија, 1510 таков некој модел.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Јас би пробал со оние шупливи конектори како оние од куќиште што ги уштекуваш у плоча, мали крокодилки итн.
   
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,535
  12,784
  2 Август 2012
  Машко
  Значи овие од HP се поголеми ѓубриња дури и од Apple.
  Говеда.
   
 8. damil

  damil
  On your way to fame

  732
  732
  2 Јануари 2015
  Машко
  Види @borcep имаше нешто слично.

  Или нов во HP Store кај Кузман студентскиот, јас таму најдов, а цело Скопје го превртев.
   
 9. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,325
  4,529
  18 Септември 2013
  Машко
  Ако не пише Борче дефинитивно ќе проверам таму. Фала на совет, не ми ни текна дека има HP store.

  Не вреди DIY да се замарам посебно пошо треба да барам 22V адаптер прво, па да го касапам итн.
   
 10. The Man

  The Man
  Gaining Experience

  173
  52
  24 Април 2008
  Јас имам HP 0950-4397 адаптер, но не одговара напонот. На мојот адаптер пиновите се 32V, ground, 15V.
   

Сподели

Вчитување...