1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам HI-FI опрема

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од dekomote, 17 Јули 2019.

 1. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  316
  533
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Купувам 2 tower звучници (или 3.0, 5.0) со карактеристики:

  - бар 6.5" драјвер/и (да има понизок frequency response) за да не ставам вуфер
  - предност имаат понови модели и боја даб/кафе/темно кафена.
  - обавезно да имаат заштитна мрежа
  - буџет до кај 15к

  Купувам аудио-видео рисивер:

  - бар 5.1 со подржка за Dolby TrueHD/DTS-HD Master Audio, 4k, HDR passthrough, HDMI-CEC
  - Bluetooth(задолжително) и мрежа(опционално). Предност ако има Spotify Connect.
  - буџет до кај 23к

  Локација: Скопје
  Контакт: Дејан - 078/244-699
   
 2. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  316
  533
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Купени. Клуч.
   
  На Ребро, DonFrozex, igor_xxxx и уште 4 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. bobanmak
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  4,288
 2. Goran123
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  4,818
 3. ivan1500
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  5,315
 4. PilGriM
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  913
Вчитување...

Сподели

Вчитување...