1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам H61/H81/H110 + Celeron/Pentium/i3

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Вајкинг, 6 Јуни 2016.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
  Потребно ми е некое сетче од овие ефтиниве, плоча + процесор, може и посебно. LGA1155, 1150 или 1151 сокет. Може и некоја поскапа плоча со појак чипсет..Може со и без гаранција. Буџетот е неограничен но тоа не значи дека давам повеќе од што вредат.
   
  На igor_igor и cele_x им се допаѓа ова.
 2. mmm121

  mmm121
  Gaining Experience

  198
  101
  10 Февруари 2011
  G2020 cpu за 1500 денари
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,051
  3,022
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  ako ti se ceka za 3-4 dena ke ja imam ovaa konfiguracija . received_1093811010690266.jpeg received_1091216194283081.jpeg cenata ke i bide 2500 denari .
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  1,012
  1,153
  9 Јуни 2015
  Машко
  вакви сетчиња се секогаш добродојдени.
  нагоре.
   
Слични теми
 1. Luidgi
  Одговори:
  16
  Прегледи:
  765
 2. Astro
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,018
Вчитување...

Сподели

Вчитување...