• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Купувам графички AMD 7XXX

Nem_Akata

Gaining Experience
26 мај 2015
86
88
Скопје
Nem_Akata's setup  
Processor & Cooler
Core i5 3570 3.4GHz
Motherboard
Fujitsu P710
Storage
2x120GB SSD 2.5TB HDD
RAM
8GB
Case
Fujitsu P710
Keyboard
IBM Model M 1987
Audio
Scarlett Solo DAC, Bowers & Wilkins DM14, Philips FA960
Monitor
Benq 24" GW2470H
OS
OS X 10.9.5 / 10.11.4
Или седма генерација, или некоја од листава:

И не купувам графички, загрешив во насловот - една ми треба само што ќе ми заврши работа.

Имав RX560, ама ми прегоре и морам да најдам некоја замена што е компатибилна со MacOS. Мислам најефтината веријанта би било ако некој да продава седма генерација на графичкиве, да понуди ок зделка, и то.

Не ми треба за играње, чисто за оперативниот систем воопшто да работи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно