Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам графичка

Статус
Затворена за нови мислења.

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
745
246
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.7GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64
UnderMyRules додаде нов оглас:

Купувам графичка - Проценка

Купувам графичка карта од рангот на 3060/3060ti/rx6600/rx6600xt, немора да значи дека мора од тие но од прилика тој ранг.

Буџетот ми е 15-20к зависност што се нуди/добра понуда/гаранција, предност имаат понови со повеќе гаранција.
Понуди по пп.

Видете го целиот оглас...
 

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
745
246
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.7GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
745
246
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.7GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64
Купена нова 6600XT од Сетек.
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.551
3.145
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
INNO3D RTX 2060 SUPER
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10

UnderMyRules

Gaining Experience
27 ноември 2008
745
246
UnderMyRules's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5600x 4.7GHZ with undervolt
Motherboard
ASUS PRIME B550M-A
Storage
970 evo PLUS 1TB
PSU
CoolerMaster 650w GOLD MW
RAM
32gb(2x16gb) Kingston Renegade Fury 3600MHZ
Video card
ASUS DUAL RX 6600XT 8GB
Case
COOLER MASTER TD500
Mouse
Logitech g305 wireless lightspeed
Keyboard
Logitech G413 CARBON
Audio
Sharkoon B1
Monitor
BENQ ZOWIE 24" 2411K 144hz
OS
WINDOWS 10 x64
27k
Мислењето е автоматски споено:

Да не ти се мешам во штипки, ама дали ја виде ова, ем за нијанса побрза ем поефтина.
Времето играше улога, не ми се чекаше уште недела дена
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.826
3.803
Скопје
27k
Мислењето е автоматски споено:


Времето играше улога, не ми се чекаше уште недела дена
Не е опасно. Само немој да избрзуваш така со жена. Јас така избрзав :(
И пак клуч заборави ...
 

Nikola100

Unstoppable
30 септември 2019
3.826
3.803
Скопје
turning_key_insert_300_wht.gif
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.358
Членови
34.502
Огласи
2.307
Најнов член
ZIL12
На врв Дно