• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам графичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
154
57
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
Купувам графичка карта ништо посебно да може да се игра гта 5
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,796
Мислења
850,594
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно