• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам графичка

  • Ја почнал/а темата
  • #1

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
370
173
Купувам графичка 570/580 8гб, 5600XT/5700XT и нвидиа Серија 30хх

понуди пп
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
843
906
Не знам колку ти се исплати, ама 3070 се по 900 еур во моментов.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
9,984
15,814
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не знам колку ти се исплати, ама 3070 се по 900 еур во моментов.
Ако ја најде...А за исплаќање се исплати, ќе ја покопа еден месец, па ќе ја шитне за 1000+ евра.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,053
Мислења
837,657
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно