1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам графичка за постара конфигурација

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Delta111, 9 Јуни 2018.

 1. Delta111

  Delta111
  Gaining Experience

  111
  115
  23 Мај 2010
  Здраво дечки,

  барам графичка картичка со минимум 2 ГБ рам за LGA 775 конфигурација - Gigabyte EP45-UD3P, Xeon 5440 и Corsair HX520W напојување.

  Картичката треба да е 100% исправна, да не е копана и да е релативно тивка. Наведете дали има или нема гаранција.

  Понуди по пп.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,164
  8,494
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ти кажи за која намена е не за каква конфигурација... Повеќе изгледа дека ти треба нова конфигурација наместо графичка.
   
 3. Delta111

  Delta111
  Gaining Experience

  111
  115
  23 Мај 2010
  Секако нова би била пожелна но бидејќи се селам за 6-7 месеци нова конфигурација би земал по тој период. Сегашнава конфигурација би останала за интернет/скајп/ворд но би сакал сега појака графичка која ми треба за учење 3D (Maya/Cinema 4D), графика (фотошоп/илустратор) и нешто гејминг.

  Сегашната картица е Radeon HD 4830 :D
   

Сподели

Вчитување...