1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам графичка rx570/580/1060

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Boldozer, 23 oктомври 2019.

 1. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  Купувам графичка во рангот на rx570/580/1060, пожелно е да има преостаната гаранција и да не е копана.
  понуди пп
   
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  710
  1,043
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  А како ке знаеш дали е копана, освен ако не му веруваш на тој што ти ја продава?
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  968
  501
  5 Јуни 2007
  Машко
  Прашање за миљон денари :)
   
  gOJDO, Boldozer и на Маша им се допаѓа ова.
 4. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  258
  126
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Ке му речиш да речи "Жими Крс" и ако речи знајш дека е леџит
   
  TATA_MATA, Tenny и на gOJDO им се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,644
  1,075
  28 ноември 2015
  Машко
  Има кал на плочата лол ☀️
   
  На TATA_MATA, PC_GAMER, Tenny и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  Bump, понудете и нешто послабо 1050ti на пример, 970 4gb и слични
   
  Последна промена: 25 oктомври 2019
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,396
  13,463
  23 Јануари 2008
  Манга
  Asus Dual 1060 3GB OC нова, неотпакувана, купена од странство, гаранција 1 година(на мој трошок праќање за rma) - 7500 денари
   
  Multipass, GGTT1 и на Rukfash им се допаѓа ова.
 8. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  извинете цена не напишав, до 6000 макс, некопани 1050ti 4gb / gtx970 4gb / еквиваленти
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,396
  13,463
  23 Јануари 2008
  Манга
  Gtx970 со гаранција малку потешко ќе најдеш.
   
 10. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  527
  313
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Друже запни некако ископај уште 1500 и земи си ја 1060ката од Гојдо. Ногу е појака од 1050 ти.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  bump, sapphire nitro+ 570 / 580, пораки пп
   
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,154
  6,192
  21 Јануари 2009
  ти имав пишано пп не ми одговори...
   
 13. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  да не си ја пратил на друг некој :D, стварно нема
   
 14. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  798
  707
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Дај и мене пп пиши ми.
   
 15. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  584
  338
  16 Септември 2010
  Машко
  Obezbeduvanje
  Исто ти пишав,слабо со одговор :)
   
  На Zippo и Avid им се допаѓа ова.
 16. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  798
  707
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Дај и мене пиши ми. ;)
   
 17. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,375
  3,697
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Jas ke mu dadam . Samo da dopram do zaliha.
   
  На mihovkris му/ѝ се допаѓа ова.
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,173
  828
  1 Јуни 2016
  Некој ден ќе зеам и ја од тебе :D
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,396
  13,463
  23 Јануари 2008
  Манга
  Како допираш?
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,375
  3,697
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Ovaka :
  15725968852727607047326643123828.jpg
   
  На TATA_MATA, Torlakian, Rukfash и уште 5 други им се допаѓа ова.
 21. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  393
  267
  9 Февруари 2012
  Машко
  Изолирот што го држи рејзерот е најјак :))
   
 22. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,375
  3,697
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Изолација е тоа.
   
 23. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,130
  588
  2 ноември 2012
  Ako dava nekoj nitro+ 570 8gb / 580 4gb za 5k neka mi pise
   
Слични теми
 1. MasteR_#0
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  775
 2. mviktors
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,038
 3. P.Overdrive
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  896
 4. Ficiani
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  333
 5. Delta111
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  423
Вчитување...

Сподели

Вчитување...