1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Kупувам Графичка Картичка

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Enquito, 18 Мај 2019.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  975
  595
  8 Август 2017
  Машко
  Купувам графичка картичка како што споменав во претходен пост од типот на
  ГТХ 750Ти да е со ВГА конектор и да нема дополнителен пауер конектор (ова го напоменувам бидејќи има и помоќни картици, Гојдо продаваше предходно една ваква)
  Како втора и поверојатна опција, доколку не се најде соодветна 750ти картица, е РХ 560 и тоа да не е XFX и да нема дополнително напојување, но битно е да напоменам да не е некој прескапа и поскапа од 570/580 картичките кои циркулираат низ форумов, бидејќи ќе се користи во супер буџет семи-ретро билд, кој го работам за мерак, а најверојатно ќе го подарам после некое време кога ќе ми здосади. Па бујрум со понуди.
   

Сподели

Вчитување...