1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Графичка - Geforce Gts250, 260/Radeon 4870/5870

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 22 Мај 2019.

 1. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  262
  867
  28 ноември 2017
  Машко
  Купувам постари (за времето моќни) графики од периодот 2008-2010-та, за правење постар SLI или Crossfire build.

  Ако некој има зачувано некоја ваква карта поради некоја причина, нека ми пише приватна порака.

  Благодарам,
  Лазарко
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,574
  11,356
  23 Јануари 2008
  Манга
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...