1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Графичка - Geforce 9800 GT со 1GB

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Lazarko, 25 Јуни 2019.

 1. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  269
  887
  28 ноември 2017
  Машко
  На b.a му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,762
  11,791
  23 Јануари 2008
  Манга
  Па таа е со 512MB VRAM :D
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lazarko

  Lazarko
  On your way to fame

  269
  887
  28 ноември 2017
  Машко
  Ако де има иста таква и со 1гб. Го ставив линкот, заради слика. Да не му текне некој дeka ја чувал во шпајз од 2007-ма :)
   
 4. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  951
  1,485
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,161
  713
  28 ноември 2015
  Машко
  3000 мкд WTF
   
  gOJDO, barneymk и на Lazarko им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,762
  11,791
  23 Јануари 2008
  Манга
  Пари му требаат може.
   
 7. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,161
  713
  28 ноември 2015
  Машко
  На кој не му треба али треба да си реален во твоите барања
   

Сподели

Вчитување...