1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Графичка до 17к.

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од steelseries, 16 oктомври 2019.

 1. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  729
  432
  20 Декември 2015
  Машко
  Да е целосно функционална без проблеми, да има преостаната гаранција, да доаѓа со кутијата оргинална и сите додатоци.

  А може и замена со моја доплата. ( Имам Асус GTX DUAL 1060 6GB OC version.)
   
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,945
  4,649
  8 Април 2011
  Машко
  Не ти се исплаќа, ке платиш 50% плус кеш за 15,20% плус перформанси. Или оди на амд 5700 или rtx 2070 или продолжи со 1060ката до наредната серија на картички.
   
 3. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  729
  432
  20 Декември 2015
  Машко
  АМД цените се малце месести, гледав 5700 насекаде али не се наоѓа за прилагодна цена. 2070 не ги добива моите пари моментално.
   
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  7,945
  4,649
  8 Април 2011
  Машко
  Во анхоч 5700 е 23к, со некој попуст до 22к ке ти ја дадат,за парите вреди. Иначе до 17к нема да осетиш никаква разлика од тоа што сега го имаш, 10% плус перформанси нема да ги осетиш. Јас имам ртх 2060 но искрено не вреди за парите поред нова рх 5700 освен ако баш си мераклија по куда и реј трејсинг.За 17к настаро ако успееш да најдеш 2060 би било единствено што ке добиеш осетливи перформанси а на ново не вреди за парите.
   

Сподели

Вчитување...