1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам графичка - буџет 35к

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од causevd, 16 Февруари 2020.

 1. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Како што гласи насловот, по можност со гаранција и да не е копана.
  Може додатно уште + некоја иљадарка
   
 2. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  591
  336
  5 ноември 2013
  Машко
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Немам баш што половно да му понудам за тие пари.
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Штама е по форумов со графички ретко нешто се наоѓа периодов, така да ако нема некоја понуда до вечер идеме на ново од Анхоч
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,467
  3,828
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Се вратија на копање графичките , моментално е пак еуфорија по графички и ригови.
  Моментално и половните графички се поскапени.
   
  На stefan_off и causevd им се допаѓа ова.
 6. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Знам, затоа барам некоја што не е мачена а и штом рипна БТЦ одма се исплаќа да се палат риговите :)
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,794
  3,263
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Да имаше да се наоѓа рог стрикс 1080ти (пошто сакав да ја заменам оти се во куќиштето ми е асус освен графичката) ќе ти ја понудев ама то шо најдов е копано така да... И јас мислам дека тешко ќе најдиш некопана
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
  Колку ти се брза? За тие пари ќе земиш нова 3070ка на лето или 3080ка од Грција. Далеку подобри ќе бидат од се што има денес.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,857
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Тоа копано, некопано е муабет за девалвирање на цена на графичката. Битно е во каква состојба е и како е чувана картичката. Не за што е користена.

  Инаку има многу графички што не се користени за мајнинг. Тоа што некој се занимава со препродажба на ригови и не видел гејминг компјутер не значи дека сите(или скоро сите) графички картички се користени за мајнинг.
   
  gremlin, StefAngel и на mihovkris им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...