1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам Графичка ATI Radeon HD 5850

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од JunkieMKD, 31 oктомври 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
  Тешка криза ме фати за CrossFire со Build 775 V2.0. Доколку имате или знаете дека некој има слободно пишете. Разумна цена пред се. Во игра влегува стрикно HD 5850

  [​IMG]
   
  На borcep, MasteR_#0, Pane-G и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 3. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 5. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,092
  4,799
  8 Април 2011
  Машко
  Тешко некој да има зачувана здрава 5850 иначе како пивеќекратен корисник на cross fire конфигурации да ти препорачам дека е сранје. 95% од игрите или не поддржаваат цф или има статер.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
  Не ми е толку за гејминг. Сеа нормално ќе пробам некоја но нема да седнам со саати да ги тестирам игрите. Сакам да комплетирам ретро билдот да можам мирно да спиам :D BTW оваа што ја земав од @Costigan_Jr и те како да видиш е зачувана, здрава и мераклиски чистена.
   
  На Costigan_Jr и dejan_str им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 8. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 9. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
 10. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,252
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  110
  59
  13 Јануари 2018
  Menuvam Tema ama Dali bi te interesiralo HD7850?
   
 12. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  110
  59
  13 Јануари 2018
  Nema veze brat ne procitav deka strikno toa ti treba, izvini :)
   
 13. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,252
  4,443
  18 Септември 2013
  Машко
  На JunkieMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,317
  956
  3 Декември 2008
  Машко
  Последна промена: 5 Јануари 2020
  На b.a, toshex, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Dux
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  168
 2. Delta111
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  414
 3. Lazarko
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  327
 4. HardCorec
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  454
 5. temelk4
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  441
Вчитување...

Сподели

Вчитување...