• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам - Geforce 1080 Ti

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,983
3,418
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
AOC LED 27" I2781FH
OS
Windows 10

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
587
654
orgrimar
за овие цени ќе купиш 3070 за некој месец која е скоро дупло побрза и нова
 

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
407
428
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
923
2,308
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + SSD Samsung 850 pro 256gb + HDD 1TB WD Blue
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
ASUS RoG 1080 Ti strix 11Gb
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro

nashio

Gaining Experience
14 јануари 2011
407
428
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
ама ќе биде 600е. преувеличувањето се користи во уметност, а не во инженеринг.
Се користи и кога сакаш да бутнеш цена на нешто

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Поентата ми беше дека дури и тогаш е далеку подобра зделка отколку 400е за 1080ti.
Друго, не знаеме дали ќе биди 600 или 550, или можеби 500? Можеби од computer universe ќе испаѓа 450 ?

Рано е да се збора, во секој случај треба да се почека.
^Ова беше поентата на муабетот погоре, а не цена уривање - тоа ќе го остајме на самиот пазар.
 

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
366
220
Немам навика да коментирам на огласи (купувам/продавам) ама 2/3 пати сум прозван.
за овие цени ќе купиш 3070 за некој месец која е скоро дупло побрза и нова
Мојата графичка ја продавам во моментов и сега, за некој месец може да нема да има графички како што беше пред 2/3 години кога рх580 на ново беше 17000денари на старо 30000 денари. Колку ти е тоа некој месец 2,3,4,5 според мене не се знае колку ќе биде и дали ќе биде. Цената ми е извадена од ебај уса и еу таму идат околу 600$ зборам за Gigabyte 1080 Ti Aorus Xtreme 11GB што реално е една од подобрите 1080Тi ако не и најдобра.

За некој месец може ќе ја продавам 50евра, а може 500евра и тоа не се знае. Во моментов имаш во анхоч на лагер најблиску до оваа цена за 31000денари 2070(strix во сетек 33000) и RX 5600 за 21000 друго на лагер нема.

Да не испадне дека ги лупам цените на памет

600$

620$

580$

500 GBP

750$


и да не замарам повеќе.
Муабетот ми беше дека за 2-3 или 5 месеци не се знае што ќе биде (поготово со вирусов). Од такви муабети пазарџиски знаеш што ќе земам ја за една година и понуди да ти дадам 100евра дека за година ни толку нема да можеш да ја продадеш. Знам дека е технологија и секој месец паѓа цена, ама па и сведок сум на недостаток на графички пред 3години и случување на хаос да плаќаш 500 евра графичка на старо, а 270евра била нова.
Така да предвидувања во ова време невреме не би било коректно
извинување до модераторите и Costigan_Jr за шкртање по оглас
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
587
654
orgrimar
твоја картица твое право да одредиш цена, ама дека 3 генерации стар модел на ит форум ќе оди за таа цена малце е нонсенс. Можеби ќе има емп пулс па сите компјутери ќе изгорат а марк 2 ќе се продава за катарљјарда долари дека нема полупроводници во него па нема да изгори.
 

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
366
220
твоја картица твое право да одредиш цена, ама дека 3 генерации стар модел на ит форум ќе оди за таа цена малце е нонсенс. Можеби ќе има емп пулс па сите компјутери ќе изгорат а марк 2 ќе се продава за катарљјарда долари дека нема полупроводници во него па нема да изгори.
мора пак контра реплика :(
За каков нонсенс збориш дечко ти ми предвидуваш иднина во наредни неколку месеци, а ти пишав во ова време неможеш да предвидиш ништо. Што поради вирус, што поради недостаток од мајнери. ти ја кажав логиката Тоа што сум ја купил пред 3 години 69000денари сега ја продавам 24 000 е заради 3те години. Штом на ебај ги продаваат 600$ сигурно вреди во моментов поради недостаток од графички. Не верувам дека на светски ит форуми ги даваат џабе. Кажав дека за 3 месеци може ке вреди 50$ тоа е мој ризик.

ситуација во моментов со нвидиа GeForce RTX 30 Series Desktop Graphics Cards | Newegg.com

out of stock 100% сите модели серија 30
дај кажи цена според тебе цена во моментов
 

gamon

On your way to fame
15 септември 2014
587
654
orgrimar
најпријателски совет, ако сакаш да ја бумпаш 3 месеца остави ја таа цена, сум купувал последниве 2 месеца 1080 и 1080ти од 14 до 18000 ден
 

skopje_mkd

Gaining Experience
5 февруари 2016
366
220
Сега има разлика 1080 (14000) и 1080 ti (18000) и од модел до модел на има разлика ако си купил 1080ти асус турбо со еден кулер искрено дури и скапо си ја купил. Е сега биди другар и најди му на Costigan_Jr една 1080ти за не повеќе од 200евра дека нели пред два месеци си ја платил 18 000.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,526
Мислења
822,618
Членови
28,051
Најнов член
Marko Janevski
На врв Дно