1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Купувам фан за Coolermaster Hyper 103 Cooler

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Rikimaru, 5 Септември 2017.

1. Rikimaru

Rikimaru
    Gaining Experience

517
    373
    26 Март 2016
    Драги членови на форумов,

Како што стои во насловот купувам фан за горенаведениот кулер. Hyper 103 | Cooler Master. Потребен ми е само фанот. Во случај да не најдам фан ќе го заменам изгледа целиот кулер, меѓутоа сакам тоа да го избегнам. Се јавив во Сетек да прашам дали можат да ме снабдат со замена (да си платам секако) бидејќи од таму е купен и гаранцијата е истечена, ми рекоја дека нема таква опција. Мора да се купи нов. Не ја сфаќам оваа нивна политика. Што ако се расипеше фанот додека беше кулерот под гаранција? Ќе го заменеа само фанот или целиот кулер?

Ако има некој ваков фан или знае за некој друг прикладен фан би му бил многу благодарен.

Поздрав.

2. VerifiedUsers Overlay
    igor_igor

igor_igor
    Unstoppable

2,055
    3,128
    2 Септември 2012
    Машко
    Логично дека би ти го замениле комплет со хеатсинк.
    Зошто не ставиш една 90 ка ваква?, можеби би можел и лед да најдеш.

3. Rikimaru

Rikimaru
    Gaining Experience

517
    373
    26 Март 2016
    Заеби лед. Муабетот е како да го прицврстам овој за хитсинкот. Моментално фанот има по 4 држачи од страна кои се заштрафуваат за фанот и со нив се прикачува за хитсинк. Не знам тоа дали е изводливо со стандарден фан.

4. Rikimaru

Rikimaru
    Gaining Experience

517
    373
    26 Март 2016
    Плус ми треба PWM fan, барем така мислам, бидејќи не сакам да го работам на 100% цело време фанот.

5. VerifiedUsers Overlay
    Gucci

Gucci
    On your way to fame

794
    640
    5 Јули 2011
    Тешко дека ќе најдеш, и јас барав за да спасам еден хитсинк, али јок. Можеш да пробуваш некои индијански решенија али не си губи време. Има во сет цм 212 за 12-300 денари.

6. VerifiedUsers Overlay
    igor_igor

igor_igor
    Unstoppable

2,055
    3,128
    2 Септември 2012
    Машко
    Како што го гледам од сликава можно е, и на тој му се стандард отворите за шрафење.

7. Rikimaru

Rikimaru
    Gaining Experience

517
    373
    26 Март 2016
    Fuck that shit. Coolermaster се cool компанија. Ќе им пишам за замена. Големи се шансите да пратат. Крај-крајева ќе им дадам пари на гладниве.

8. Rikimaru

Rikimaru
    Gaining Experience

517
    373
    26 Март 2016
    Купено може да се затвори темата. Благодарам.

Слични теми
  1. psyside
    Одговори:
    9
    Прегледи:
    988
  2. gremlin
    Одговори:
    30
    Прегледи:
    2,430
Вчитување...