1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам фан за Coolermaster Hyper 103 Cooler

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од Rikimaru, 5 Септември 2017.

 1. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  517
  373
  26 Март 2016
  Драги членови на форумов,

  Како што стои во насловот купувам фан за горенаведениот кулер. Hyper 103 | Cooler Master. Потребен ми е само фанот. Во случај да не најдам фан ќе го заменам изгледа целиот кулер, меѓутоа сакам тоа да го избегнам. Се јавив во Сетек да прашам дали можат да ме снабдат со замена (да си платам секако) бидејќи од таму е купен и гаранцијата е истечена, ми рекоја дека нема таква опција. Мора да се купи нов. Не ја сфаќам оваа нивна политика. Што ако се расипеше фанот додека беше кулерот под гаранција? Ќе го заменеа само фанот или целиот кулер?

  Ако има некој ваков фан или знае за некој друг прикладен фан би му бил многу благодарен.

  Поздрав.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Логично дека би ти го замениле комплет со хеатсинк.
  Зошто не ставиш една 90 ка ваква?, можеби би можел и лед да најдеш.
   
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  517
  373
  26 Март 2016
  Заеби лед. Муабетот е како да го прицврстам овој за хитсинкот. Моментално фанот има по 4 држачи од страна кои се заштрафуваат за фанот и со нив се прикачува за хитсинк. Не знам тоа дали е изводливо со стандарден фан.
   
 4. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  517
  373
  26 Март 2016
  Плус ми треба PWM fan, барем така мислам, бидејќи не сакам да го работам на 100% цело време фанот.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  794
  640
  5 Јули 2011
  Тешко дека ќе најдеш, и јас барав за да спасам еден хитсинк, али јок. Можеш да пробуваш некои индијански решенија али не си губи време. Има во сет цм 212 за 12-300 денари.
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Како што го гледам од сликава можно е, и на тој му се стандард отворите за шрафење.
   
 7. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  517
  373
  26 Март 2016
  Fuck that shit. Coolermaster се cool компанија. Ќе им пишам за замена. Големи се шансите да пратат. Крај-крајева ќе им дадам пари на гладниве.
   
 8. Rikimaru

  Rikimaru
  Gaining Experience

  517
  373
  26 Март 2016
  Купено може да се затвори темата. Благодарам.
   
Слични теми
 1. psyside
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  988
 2. gremlin
  Одговори:
  30
  Прегледи:
  2,430
Вчитување...

Сподели

Вчитување...