• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам entry level DSLR

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Како што кажува насловот, купувам entry level DSLR, предност помал shutter count.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Обнова
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Bump.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Обнова
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
Има еден на фејсбук продава canon 600D за 100E
и canon 50mm f1.8 за 100E, во комбо супер комбинација ти се,
исценкај му се малку


17-40 исто продава али 300E, t.e. 270 го спушти
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Благодарам, но не купувам користена техника надвор од форум доколку не го знам лично човекот.

Испратено од Mi A1 преку IT.mk форум апликација
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,273
4,510
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Ај да појаснам малку со насоки: буџет ~ 20К, бренд: Nikon, нешто налик на овој оглас.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
тоа супер, само тука ке ти треба повеќе време додека најдеш нешто, чисто за инфо
shuter count се гледа одма, физички одма се гледа дали е падан И ТОА Е ТОА.

инаку совет гледај али нека не ти бидне пресудно shutter count, Побитно е како е чуван.
имам моментално 5dIII со некои си 700-750К километража, али студиски на сталак, како нов беше визуелно

П.С. извини за offtopic
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
856,111
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно