• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам Екран за Лаптоп 15.6 Инчи 1080p

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
91
165
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
Gigabyte Z390 Gaming X
Storage
Samsung 860EVO 500GB & Toshiba 1TB HDD
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro x64
Имам лаптоп Acer Aspire A315-51-562S, и ми треба екран половен или нов понудете тука или во ПМ.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
91
165
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
Gigabyte Z390 Gaming X
Storage
Samsung 860EVO 500GB & Toshiba 1TB HDD
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro x64
up
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Transporter444

Gaining Experience
11 јуни 2016
91
165
Гостивар
Transporter444's setup  
Processor & Cooler
i7 8700K @ 5 GHz & NZXT Kraken X63
Motherboard
Gigabyte Z390 Gaming X
Storage
Samsung 860EVO 500GB & Toshiba 1TB HDD
PSU
DeepCool DQ750Evo Quanta (80+ Gold)
RAM
HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
Video card
EVGA GeForce GTX 1070Ti 8GB SC Hybrid
Case
Cooler Master H500
Mouse
Razer Viper
Keyboard
Razer Huntsman
Audio
HyperX Cloud Alpha
Monitor
Alienware AW2518HF 240Hz 1ms
OS
Windows 10 Pro x64

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно