• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам дискови 8-16TB

  • Ја почнал/а темата
  • #1

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,038
1,340
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
Купувам дискови 8-16TB:

- Нудам до 1000 ден. по TB зависно од дискот и преостаната гаранција.
- Дисковите да имаат мин. 12 месеци преостаната гаранција во МКД.
- Понудите доставете ги во приватна порака.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,038
1,340
shifty's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X & NZXT Kraken X73 RGB
Motherboard
ASUS ROG Strix X570-F Gaming
Storage
Samsung 980 Pro Samsung 1TB, 2xM.2 2280 Gigabyte NVMe 1TB
PSU
Cooler Master V850
RAM
G.Skill 32GB (2x16GB) 3600MHz G.SKILL Trident Z RGB NEO F4-3600C18D-32GTZN
Video card
GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G
Case
NZXT H710i
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c
OS
Windows 10 Professional x64
купувам уште 3 дискови 8-16TB (преферирам 16TB но доставете понуди).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,682
Мислења
862,299
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно