• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам дигитален TV Tuner

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,342
4,769
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Како што гласи насловот, ми треба (USB или PCIe) дигитален TV Tuner, доколку има некој нека понуди во ПП.
 

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
2,994
3,393
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Лепотане, имам такво нешто, само дај ми малку време да се распакувам дс го најдам и твој е! На усб е, има драјвери се

Барај ме денојве
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,627
Мислења
821,973
Членови
28,272
Најнов член
coolshoeshine
На врв Дно