Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Купувам Десктоп Build 500-600е

rotkiv

Gaining Experience
5 јуни 2016
95
80
rotkiv додаде нов оглас:

Купувам Десктоп Build 500-600е - Проценка

Ако има некој нека понуди build во овој ранг на цена. Може и слободно да пишете каква конфигурација би требал да очекувам за оваа цена, не сум баш во тек со цените. Препорачувам да е intel и nvidia билдот.

Видете го целиот оглас...
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.712
1.433
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Пиши му на @gOJDO
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Графичка карта на старо, искрено не знам што да ти препорачам. 4060 или 3060, ама сигурно ќе оди над буџет. Или побарај некој на огласи што продава цели конфигурации и доби на среќа дека куќиштето,матичната плоча, процесорот, меморијата, складната меморија да бидат на ќар до 20000 денари.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.574
3.106
Неготино
200 евра за куќиште и SSD. Ај не. Со 100 евра може да помине. Матичната исто оверкил, освен ако интеловите не се по default толку скапи.
Инаку да, најарно некое комплетче од тука или надвор од форум. Ги има неколку.
Прегеска видов R5 2600 и 6600XT за 30к.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: thrw

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
„b660“ беа поскапи од „b760“ кога гледав. Под 6000 денари матична плоча е всушност силикон за ѓубре, складна меморија си се врати на обични цени и нема да најдеш под 6000ден или „Sata“ или „nvme“ со 1 „TB“. Кај „AMD“ добрите плочи почнуваат од 12000 денари од оваа генерација додека постарите се всушност непродадените високи класни плочи што воопшто не му се потребни.
Куќиште одбрав тоа што се препорачува секаде за економски конфигурации, може да оди поевтино секако.
 

mihovkris

Unstoppable
1 јуни 2016
3.574
3.106
Неготино
Можеш да најдеш nvme под 100 евра секако. Еве нешто од мене, nvme-то го користам секојдневно, се гејма на него + OS има, отепано е од користење.
Кулерот на CPU може да се користи привремено без проблем.
1717510351053.png

Плус куќиште во зависност од графичката пошо нели, ако купиш 360mm графика, мора да одиш со малце поскапо и поголемо куќиште.

Како и да е, поубава опција е на старо нешто на форум или надвор од него.
 

Атачменти

 • 1717510264460.png
  1717510264460.png
  38 KB · Прегледи: 3

Goran995

Practice makes perfect
16 ноември 2019
1.155
1.937
Скопје
Има на Ананас TeamGroup MP44L 1TB за 3200 денари.
Не е вистина дека нема добри НВМЕ под 100 евра.
 

rotkiv

Gaining Experience
5 јуни 2016
95
80
Дечки фала за препораките, веќе добив понуда во приватна порука. Штом ја земам конфигурацијата (се надевам неделава), ќе објавам тука сите детали.
 

rotkiv

Gaining Experience
5 јуни 2016
95
80
Купено од: @Вајкинг
Цена: 29.000

Конфигурација:
---
MB: MSI B450 Tomahawk MAX
CPU: Ryzen 5 5600x (w/ Deepcool cooler)
GPU: AMD RX 5700 XT (Sapphire Nitro+) 8GB
RAM: 16GB (2x8) DDR4
PSU: CoolerMaster v1000 (1000w) 80+ Gold
SSD: Samsung 980PRO 1TB NVME
---
Case: NZXT H5 Flow RGB (си го купив јас).

Вкупно ми излезе 34200 целата конфигурација.

Поздрав дечки :)


viber_image_2024-06-09_10-29-07-937.jpg
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.214
4.197
Скопје
hackitfree.github.io
Купено од: @Вајкинг
Цена: 29.000

Конфигурација:
---
MB: MSI B450 Tomahawk MAX
CPU: Ryzen 5 5600x (w/ Deepcool cooler)
GPU: AMD RX 5700 XT (Sapphire Nitro+) 8GB
RAM: 16GB (2x8) DDR4
PSU: CoolerMaster v1000 (1000w) 80+ Gold
SSD: Samsung 980PRO 1TB NVME
---
Case: NZXT H5 Flow RGB (си го купив јас).

Вкупно ми излезе 34200 целата конфигурација.

Поздрав дечки :)


Погледнете го атачментот 138005
Браво за Вајкинг - евтино
 

orce97

Gaining Experience
19 декември 2022
362
353
www.youtube.com
Купено од: @Вајкинг
Цена: 29.000

Конфигурација:
---
MB: MSI B450 Tomahawk MAX
CPU: Ryzen 5 5600x (w/ Deepcool cooler)
GPU: AMD RX 5700 XT (Sapphire Nitro+) 8GB
RAM: 16GB (2x8) DDR4
PSU: CoolerMaster v1000 (1000w) 80+ Gold
SSD: Samsung 980PRO 1TB NVME
---
Case: NZXT H5 Flow RGB (си го купив јас).

Вкупно ми излезе 34200 целата конфигурација.

Поздрав дечки :)
Супер си поминал за тие пари е џабе.. со здравје да се користи :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.112
Мислења
974.762
Членови
35.414
Најнов член
zokipoki321
На врв Дно