1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купувам делови за Coffee Lake конфигурација

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од G4M3R, 12 Август 2018.

 1. G4M3R

  G4M3R
  On your way to fame

  605
  573
  26 Јуни 2012
  Машко
  Доколку некој има нешто за продавање(што неверувам бидејќи се релативно нови) нека ми прати порака што како има на понуда.

  -Процесор барам i7 8700k, исклучиво тој.
  -Матична z370, не е многу битен брендот.
  -Рам 16GB DDR4, две по 8 пар. Битно е да е макс 45мм во висина ради кулерот што го имам моментално.

  Thanks
   
  На architect и damil им се допаѓа ова.
 2. damil

  damil
  On your way to fame

  765
  812
  2 Јануари 2015
  Машко
  i7 8700K во моментов нема никаде, стигаат следната недела

  Z370, Gigabyte K3 Gaming

  RAM Gskill

  Ако си заинтересиран пиши.
   

Сподели

Вчитување...