• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купувам DDR3 рам меморија

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HardCorec

Unbeatable
4 ноември 2013
3,419
4,920
HardCorec's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 4790
Motherboard
Asus B85 Pro Gamer
Storage
SSD Kingston 240 & 480gb
PSU
Cooler Master B500
RAM
HyperX Beast 4x4gb 1600mhz
Video card
Radeon RX570 4gb gddr5
Case
Cooler Master HAF
Mouse
Asus Echelon
Keyboard
Cooler Master Storm
Monitor
Philips 276E
OS
Windows 10 Pro 64bit
Дечки, ми треба едно или две парчиња (зависно од цената) 4gb DDR3 меморија, разбарајте низ подрумите па што ке најдете праќајте понуди тука или во ПП.

PC-то за кој е потребна меморијата е следниот:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,284
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно