1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Купено Купувам DDR3 Рам Меморија

Дискусија во форумот 'Купувам' започната од JunkieMKD, 12 Февруари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,224
  643
  3 Декември 2008
  Машко
  Како што гласи насловот, ми треба рам меморија - 2x 4ГБ или 2х 8ГБ. Важно да се комплетно исправни.

  И да напоменам, доколку е можно без ладилници, поради CM MasterAir G100 кој е масивен немам простор за високи рам мемории.
   
 2. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  530
  421
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Имам Kingston 2 x 8GB @ 1600MHz (7-7-7-19)
  Комплетно исправни, ги користам скоро 2 години, а наскоро ќе ги менувам.

  Ама не знам како им се движат цените... предлог?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,224
  643
  3 Декември 2008
  Машко
  Ја пак ич незнам искрено. Оформи цена и да ратификоваме
   
 4. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,091
  626
  2 Мај 2011
  4000 ако ти се брза, 5000 ако не. :)
   
 5. Oliver!

  Oliver!
  Gaining Experience

  530
  421
  26 Април 2012
  Машко
  Шпекулатор
  Јаој, ама поевтиниле меѓувреме... се повлекувам од продажба, извини! :D
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,224
  643
  3 Декември 2008
  Машко
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...